ХАРКІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР МУЗИЧНОЇ КОМЕДІЇ

+38(057)712-40-50, 38(057)764 81 28

вул.Благовіщенська, 32

974E814B DBED 4FE6 920C D825C4172422

 

 

Шановні колеґи!

3 червня пішла з життя солістка балету, балетмейстер-постановник, заслужений діяч мистецтв України

Лідія Олександрівна Камишнікова.

Це величезна і непоправна втрата для мистецтва. Висловлюємо глибокі співчуття рідним, близьким і шанувальникам її таланту. Світла пам’ять про неї назавжди залишиться в наших серцях.

Пам’ятаємо, любимо, сумуємо.

Церемонія прощання відбудеться 4 червня (вівторок) о 13:30 в фойє Харківського академічного театру музичної комедії, за адресою: вулиця Благовіщенська, 32.

 

 

Свою творчу діяльність розпочала у 1943 році , у Харківському театрі музичної комедії , де разом з іншими артистами театру готувала концертні програми, виїжджаючи з ними  на передові позиції армії та у госпіталі  до поранених бійців.

З 1950 по 1965 вона солістка балету Харківського театру опери та балету імені М.В. Лисенка. В її репертуарі провідні партії у виставах: «Бахчисарайський фонтан» - Марія; «Жизель» - Жизель; «Червоний мак»- Тао Хоа; «Голубий Дунай» - Ганна; «Кам’яна квітка» - Катерина.

Потім вона стає солісткою балету Хабаровської крайової філармонії (1965), Орловської обласної філармонії (1966-1967), Харківської обласної державної філармонії (1967-1968).

Її героїням завжди був притаманний не тільки тонкий ліризм та жіночність, але й глибокий драматизм, щирий артистизм, що завжди світився в очах танцівниці та артистки.

В 1966 році Лідію Олександрівну запрошують до Харківського театру музичної комедії педагогом-репетитором, а з 1992 року вона стає - балетмейстером-постановником театру.

В 1988-1989 роках Лідія Олександрівна проходить стажування у прославлених майстрів Великого театру Бориса Акімова та Марини Семенової.

В Харківському театрі музичної комедії, як балетмейстер поставила вистави: «Прекрасна Галатея», «Потворна Ельза», «Принцеса цирку», «Твір на тему кохання», «Дорогоцінна Памела», «Фіктивний шлюб», «Моя дружина - брехунка».

У музичних казках «Івасик Телесик», «Мушкетери нашого двору», «Два чоботи пара», «Попелюшка», «Котигорошко», «Кіт у чоботях», «Туфлі з золотими пряжками» Лідія Олександрівна створювала особливе художнє явище, де танець це мова почуттів та виразник внутрішніх переживань.

З 2001 року за запрошенням художнього керівника Харківського академічного театру імені О.С. Пушкіна народного артиста України Олександра Сергійовича Барсегяна, Лідія Камишнікова ставить вистави «ОБЕЖ», «Трактирниця», «Блазень Балакирев».

Знання класичного танцю допомагали Лідії Олександрівні застосовувати у новій якості композиційні прийоми, де рух виконував функцію образно-дійового чинника й допомагав розкрити тему та сюжет твору.

За роки праці в театрі Лідія Олександрівнавиховувала цілий ряд провідних солістів та артистів балету.

Колектив Харківського академічного театру музичної комедії, її учні, друзі та колеґи сумують за прекрасним професіоналом і хорошою людиною, яка так багато зробила для того, щоб світ навколо став ще краще.