ХАРКІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР МУЗИЧНОЇ КОМЕДІЇ

+38(057)712-40-50, 38(057)764 81 28

вул.Благовіщенська, 32

sorochuk yaroslav yaroslavovich glavnyy dirizher

 

Сьогодні, 19 червня, на 73 році відійшов у вічність, видатний митець, ціла епоха, головний дириґент Харківського академічного театру музичної комедії, заслужений діяч мистецтв України Ярослав Ярославович Сорочук.

Маестро володів яскраво вираженою творчою індивідуальністю. Своє прагнення до барвистості й динамічності, поєднував з глибиною і масштабністю інтерпретаторських концепцій. В рівній мірі йому вдавалося тлумачення класичної та сучасної театральної музики. Кожен його виступ був єдиним в своєму роді уроком художньої вимогливості і дириґентської техніки.
Творчу манеру маестро характеризували простота і ясність, точний та вивірений жест. Під час репетиційного процесу, відчуваючи стиль композитора, Ярослав Сорочук щоразу намагався поліпшити звучання партитури завдяки ґрунтовного опрацювання матеріалу та шліфування окремих елементів з артистами оркестру, хору, балету та солістами. У цьому процесі, за допомогою музики, він поступово розкривав образну сторону персонажів, яскраво виявляючи їхні характери.

Ярослав Сорочук народився 2 січня 1948 року в селі Перевалівка, Лохвіцького району, Полтавської області.
В 1973 році закінчив Харківський інститут мистецтв імені І.П. Котляревського, за спеціальністю «Хорове дириґування».
Творчу професійну діяльність розпочав у серпні 1964 року вчителем музики та співу в Перевалівській середній школі Лохвицького району, Полтавської області (1964 -1965).
Потім він керував хором Полтавського хлібокомбінату (1967-1968). Був вихователем БМП № 166 тресту «Південтрансбуд». Згодом став керівником гуртка художньої самодіяльності Харківського воєнного авіатехнічного училища (1969-1973).
А в 1974 році дебютував в Харківському театрі музичної комедії головним хормейстером.
Ярослав Сорочук постійно прагнув передати свій багатий досвід і тому у 1978 році став викладачем кафедри Харківського державного інституту культури.
Та він не міг жити без театру. Вже через рік маестро знову служив головним хормейстером, потім дириґентом, згодом головним дириґентом, а у складні часи виконував обов'язки директора театру.
Весь час Ярослав Сорочук дбав про формування творчого складу театру, дуже прискіпливо проводив підбір кадрів. Завжди допомагав молодим артистам та й вимагав багато. Ніколи не йшов на компроміс. Для нього мистецтво було важливіше за все.
В репертуарі маестро понад 50 різних за стилем та жанровим напрямком вистав: оперети, мюзикли, музичні комедії. Серед них – яскраві зразки вітчизняних та зарубіжних творів. Найкращі з них: "Принцеса цирку" І. Кальмана, «Ніч в Венеції» Й. Штрауса, "Ґраф Люксембурґ" Ф. Леґара, "Весела вдова" Ф. Леґара, "Орфей у пеклі" Ж. Оффенбаха, "Циганський барон" Й. Штрауса, "Чарівна Галатея" Ф. Зупе, "Фіалка Монмартру" І. Кальмана, "Моя чарівна леді" Ф. Лоу, "Сватання на Гончарівці" К. Стеценко, "Сорочинський ярмарок" О.Рябова, "Бабин бунт" Є. Птічкіна, "Таємниця Дон Жуана" М. Самойлова, "Витівки Хануми" Г. Канчелі, "Все починається з кохання" О. Фельцмана, "Сімейна авантюра, або Вона на все згодна" В. Ільїна.
Маестро був одним з ініціаторів створення тематичних репертуарних концертів у Харківському академічному театрі музичної комедії: "Віват, Кальман!", "Всі секрети оперети", "Музичні барви України", "Від оперети до мюзиклу".
Діяльність Ярослава Сорочука вражала насамперед своєю різноманітністю. Він приймав активну участь у благодійних заходах і шефських концертах та виставах. Вів у театрі плідну громадську діяльність, як активний член художньої колеґії, профспілкового комітету та Національної спілки театральних діячів України. Як музичний керівник постійно піклувався про діяльність Народного театру Дергачівського районного будинку культури. Проводив велику роботу з підготовки молодих виконавців української та естрадної пісні, як голова журі міжнародного фестивалю "Музи і діти".
Він був справжнім лицарем музики, що не знав компромісів в своєму прагненні досягти ідеалу. Його ім'я ще за життя обросло міфами, а він сам вже давно став легендою. Постать Ярослава Сорочука назавжди залишиться символом відданості мистецтву театру музичної комедії.

Це величезна і непоправна втрата для мистецтва. Від коллективу театру висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким. Світла пам'ять про маестро назавжди залишиться в наших серцях.