ХАРКІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР МУЗИЧНОЇ КОМЕДІЇ

+38(057)712-40-50, 38(057)764 81 28

вул.Благовіщенська, 32

Виставки в театрі

«ТЕАТРАЛЬНІ» ВИСТАВКИ
ГАЛЕРЕЇ «ПОГГЛЯД»

Коротко про історію створення галереї,
і про людей, які брали участь в цьому проекті

Живе в нашому місті дуже добрА, чуйнА, делікатна людина. Звуть його Ігор Семенович Скоробогатий. Він дуже любить дітей, і пише для них казки. Казки виходять напрочуд добрі і повчальні – бо подобаються і дітям, і їх батькам. А ще він любить бувати в театрі музичної комедії. Там його знають і поважають. Саме в цей театр Ігор Семенович одного разу запросив і мене...
З легкої руки нашого казкаря, я дуже полюбив оперету. А незабаром мене представили директор театру Ігорю Миколайовичу Ковалю. У нас зав'язалися дружні стосунки, і одного разу я розповів йому про цікаву ідею – створити виставку картин в будівлі театру. Ігор Коваль – людина динамічний. Рішення про проведення виставки взяв швидко. Але – поставив дві умови: ніякої комерції в стінах театру і ніякого негативу у виставкових творах.
Не відкладаючи, ми зайнялися підготовкою. Адже це був ювілейний рік театру – 80-річчя! Я провів переговори з цілою групою художників. І такі визнані майстри, як Василь Ганоцький, Олена Ліснича, Микола Базіль і Надія Міроненко із задоволенням надали свої роботи. Всі вони (і десятки нових) тепер складають нашу віртуальну галерею «Погляд». Від себе я вирішив додати кілька картин з особистої колекції – а вона цілком складається з творів сучасних митців Слобожанщини.
У підсумку 71 картина прибула в театральне фойє. Закінчивши їх розміщення і оглянувши експозицію цілком, ми на мить позбулися дару мови...
Такого ефекту не чекав ніхто: опинившись у стінах театру, картини засвітилися, заговорили, заграли! Кожна робота розцвіла, як наречена, в колі гарних подружок. Це було їхнє свято! Ми відчували чудове почуття повної гармонії всього зробленого.
Відкриття «театральної» вернісажу відбулося в день прем'єри музичної комедії «Таємниця Дон Жуана» («Тоді в Севільї»). До вистави – година, а фойє вже переповнене. Всі розглядають картини з непідробним захопленням, діляться враженнями з директором театру, він намагається слухати відразу всіх, схвильовано посміхається... Відгуків про виставку було безліч, і в кожному звучало: «Приголомшливо! Чудово! Яке диво!» Спасибі глядачам за ці слова.
Почесний гість, директор Харківського художнього музею Валентина Василівна Мизгіна, оцінила нашу експозицію як професійну. Вона побажала виставці продовження і регулярних оновлень. Ми теж сподівалися на це...
І ось – з того квітневого дня 2009 року в театрі музкомедії пройшло вже більше 10 виставок! І сьогодні картини наших майстрів прикрашають фойє театру – на радість глядачам.

Член редколегії альманаху «Слобожанський коло»,
колекціонер живопису Володимир Торишный

1. ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА НАТАЛІЇ ВИНТАЕВОЙ


7 березня 2012 року в фойє Харківського академічного театру музичної комедії (художня галерея «Погляд») відкрилася персональна виставка Наталії Вінтаевой.


Художниця народилася 12 березня 1958 року в мальовничому селищі Покатіловка Харківського району. Навчання в Харківському художньому училищі (1973 – 1977) та в Харківському художньо-промисловому інституті (1977 р. по 1982 р.) сформували художницю як творчу особистість з великим художнім потенціалом.
В даний час Наталія Вінтаєва – член Національної спілки художників України, доцент кафедри архітектурного моніторингу міського середовища Харківської національної академії міського господарства, учасниця багатьох всеукраїнських, міжнародних, обласних персональних виставок та творчих пленерів.


Наслідуючи класичну живописну школу, художниця є виразником нашої неспокійної сучасності, що відчувається в її експресивній манері живопису. Мова композицій Наталії Винтаевой відрізняється гармонією всіх художніх елементів живопису, особливо яскраво виражено в пейзажах і натюрмортах написаних олією.
Гострота сприйняття світу, роздуми художниці над нашим буттям, її емоції відчуваються в мальовничій ліричній манері автора, насиченою світлоносним колоритом. Романтична піднесеність і переживання переконливо свідчать про самобутній талант художниці, закоханої в навколишній світ.2. Виставка "Шляхами козацької слави"


Проведена за результатами художнього пленеру в м. Нікополь. Брали участь 13 харківських і 4 нікопольських майстрів живопису:Володимир Гольба, Микола Базіль, Олександр Лисенко, Михайло Зуєв, Олександр Дубровський, Юлія Кухтіна, Ігор Тужиков, Артем Толстухин, Володимир Ковальов, Сергій Коваленко, Карина Волошко, Олександр Бритцев, Олена Маркович, Костянтин Піддубко, Віталій Валсамаки, Дмитро Шеремет, Василь Антохін.


3. Виставка «Погляд»


1-а виставка в Харківському академічному театрі музкомедії. Була приурочена до 80-річчя театру і до прем'єри вистави "Таємниця Дон Жуана" («Тоді в Севільї»). Брали участь 14 харківських художників: Василь Ганоцкий, Володимир Гольба, Юрій Вінтаєв, Віталій Апальков, Михайло Тертишник, Наталія Вергун, Нінель Апалькова, Віктор Гонтаров, Микола Базиль, Володимир Овчинников, Віктор Ковтун, Микола Дороднов, Олена Ліснича, Надя Світ.

Василь Ганоцкий, Народний художник України "Настя." 2007 р.
Полотно, олія. 93см Х 72 см

Володимир Гольба. "Червоний Кут.Слобожанщина." 2002 р.
Полотно, олія. 50см Х 75см

Михайло Тертышник. "Ромашки." 1992 р.
Картон, олія. 34см Х 25см

Михайло Тертышник. "Крим. Гурзуф." 1962 р.
Картон, олія. 32см Х 41см


Микола Дороднов. "Будиночок в Безлюдівці." 1993 р.
Картон, олія. 22см Х 32см


Наталія Вергун, Народний художник України "Коло річки". 1957 р.
Картон, олія. 25см Х 35см

Віктор Ковтун, Народний художник України "Зимовий вечір." 1994 р.
Полотно, олія. 32см Х 41см

Володимир Овчинников. "Тепла зима." 1994 р.
Полотно, олія. 40см Х 49см

Нінель Апалькова. "Ніч на Івана Купайла." 2002 р.
Полотно, олія. 50см Х 60см

Юрій Вінтаєв, Заслужений діяч мистецтв "На краю."
2007 р. Полотно, олія. 70см Х 90см

Віталій Апальков, Заслужений діяч мистецтв, "Простір."
2001 р. Полотно, олія. 60м Х 50см

Микола Базиль. "Дівоча мрія в ніч на Купайла."
1987 р. Полотно, олія. 82см Х 65см

Віктор Гонтаров, Заслужений художник України,
лауреат премії ім. Т. Р. Шевченка "Світанок."
2005 р. Полотно, олія. 50см Х 90см

Олена Ліснича. "Маленька Муза."
2003 р. Полотно, олія. 60см Х 45см

Надя Світ. "Вечір." 2007 р.
Картон, акрил. 17см Х 13см