ХАРЬКОВСКИЙ АКАДЕМИЧЕСКИЙ ТЕАТР МУЗЫКАЛЬНОЙ КОМЕДИИ

+38(057)712-40-50, 38(057)764 81 28

ул.Благовещенская, 32

Помним... любим...скорбим...

074E6174 7E7C 4296 A55C D80E8D922DF1

 

Пішла в вічність провідна солістка Харківського академічного театру музичної комедії, заслужена артистка УССР Алла Володимирівна Дадаліна.


      Свою творчу кар'єру вона розпочала солісткою Петрозаводського театру музичної комедії. Чарівний тембр голосу та артистизм надали Аллі можливість виконувати провідні ролі.
       У грудні 1969 року вона проходить конкурсний відбір і стає солісткою Харківського театру музичної комедії.  
       Алла Дадаліна вміла створювати на сцені яскраві лірико-драматичні характери героїнь оперет: Одетти ("Баядера ") та Сільви ("Сільва"), Фраскіти ("Фраскіта") та
Чаніти ("Поцілунок Чаніти"), Саффі ("Циганський барон") та Нінон ("Фіалка Монмартру"), Періколи ("Перікола") та Розалінди ("Летюча миша"),  Анжель Дідьє ("Граф Люксембург") та Олени Прекрасної ("Прекрасна Олена"), Ганни Гловарі ("Весела вдова") та Емми Кнор ("Віденські зустрічі").
           У музичних комедіях її зухвалі  та емоційні героїні закохували в себе публіку. Кращі з них: Настя ("Бабин бунт") та Наташа ("Нехай гітара грає"), Ярина Назарівна ("Друге весілля в Малинівці") й Марія ("Четверо з вулиці Жанни"), Калерія ("Третя весна") і Діна Дальська ("Зоряна година"), Марія Іванівна ("Старі будинки").
           Їй випала честь вперше в театрі музичній комедії створювати образи в мюзиклах. Тут вона проявила свою пластичність і танцювальність в образах Доллі ("Хелло, Доллі!") та Любові Ярової ("Товариш Любов").
    За незабутні образи та високий професіоналізм у 1972 році Аллу Дадаліну удостоїли почесного звання - заслужена артистка УССР.
      Останні роки вона передавала свій багатий досвід та займалася з перспективними солістками. Найбільш відома ії учениця, солістка Харківського академічного театру музичної комедії Елеонора Джулік.
        Це  величезна і непоправна втрата для мистецтва. Колектив Харківського академічного театру музичної комедії висловлює свої глибокі співчуття її родині і друзям. Світла пам'ять про Аллу Дадаліну залишиться в наших серцях.